Македонец, Сириец и Босанец силувале млада загрепчанка


13 копии

Тројца државјани на БиХ, Сирија и Македонија кои барале азил во Хрватска, се уапсени затоа што во Загреб дрогирале и силувале 22-годишна девојка. Полицијата против А.Х. (40) од БиХ, потоа Б.А. (30) од Сирија и И.С. (43) од Македонија поднесе кривична пријава за силување, а злосторничката тројка е во истражниот затвор во Реметинец. Неименуваната жртва раскажала дека била силувана во четвртокот во собата во објектот во кој се сместени тројцата мажи. Прво ја опијаниле, па и дале и таблети и на крајот ја силувале. Девојката рекла дека била свесна, но не можела да мрдне поради влијанието на алкохолот и дрогата. На жртвата и е земена крв, а се чекаат токсиколошките наоди. Сите тројца уапсени го негираат делото, додека босанскиот државјанин и Сириецот тврдат дека сексот не бил присилен туку доброволен. Македонцот тврдел дека воопшто немал односи со девојката. Исто така тврдат дека девојката одлучила да ги пријави откако одбиле да и дадат пари кои ги барала за сексуалните услуги.
| | веќе видена | слични

Девет бегалци од Ирак очекуваат пресудата од судот во главниот град на Австрија – Виена. Мигрантите кои се од едно семејство, се обвинети за брутално силување на 28-годишна германска учителка. Нападот е извршен во новогодишната ноќ во 2016 година, пишува “Дејли Меил”. Младата жена и другарка и тргнале кон центарот на градот, за да се приклучат на улиците со граѓани. Двете се упатил во еден бар и почнале да се забавуваат, но одеднаш едното девојче утврдило дека неговата девојка недостасува, и почнала да паничи Подоцна се покажало дека таа била одведена од четворица мажи. Се најдов во нивниот стан, каде што имало уште пет непознати на возраст меѓу 22 до 45 години. Во текот на два часа бегалците сите ја силувале младата учителка. Потоа еден од насилниците ја одвел во тоалетот и си направил селфи со неа. Откако го задоволиле сексуалниот нагон, Ирачаните ја испратиле жртвата до автобуската станица и едниот и рекол : “Немој да плачеш”. Одлуката на околу 15 години.
| | веќе видена | слични

Полицијата во Загреб уапси Македонец, Босанец и Сириец, кои барале азил во Хрватска. Тие се осомничени дека дрогирале и силувале 22-годишна девојка.Според хрватските медиуми, се работи за 43-годишниот Македонец И.С., 40-годишниот Босанец А.Х. и 30-годишниот Сириец Б.А.. Хрватската полиција против нив поднела кривична пријава за силување, по што поради страв од бегство или пак влијание врз сведоците им е одреден 30-дневен притвор, па сега осомничените се наоѓаат во истражниот затвор во Реметинец.Девојката, чие име полицијата не го соопштува, на истражителите им раскажала дека била силувана во четвртокот во собата во објектот во кој биле сместени тројцата мажи. Прво ја опијаниле, па и’ дале и таблети за епилепсија и на крајот ја силувале. Девојката изјавила дека била свесна, но не можела да прави ништо поради влијанието на алкохолот и дрогата.Веднаш по пријавувањето, девојката била испратена на лекарски преглед, каде и’ била земена крв за анализа, а осомничените веднаш биле уапсени.Пред истражниот судија, ...
| | веќе видена | слични

ПРИТВОР ЗА БАРАТЕЛИ НА АЗИЛ ВО ХРВАТСКА Босанец, Сириец и Македонец, кои барале азил во Хрватска, деновиве биле уапсени затоа што во Загреб дрогирале и силувале 22-годишна девојка. Како што пишуваат хрватските медиуми, се работи за 40-годишниот Босанец А.Х., 30-годишниот Сириец Б.А. и 43-годишниот Македонец И.С. Против нив хрватската полиција поднела кривична пријава за силување, по што на осомничените поради страв од бегство или пак влијание врз сведоците им е одреден 30-дневен притвор и тие се наоѓаат во истражниот затвор во Реметинец. Девојката, чие име полицијата не го соопштува, на истражителите им раскажала дека била силувана во четвртокот во собата во објектот во кој биле сместени тројцата мажи. Прво ја опијаниле, па и дале и таблети за епилепсија и на крајот ја силувале. Девојката рекла дека била свесна, но не можела да мрдне поради влијанието на алкохолот и дрогата. Веднаш по пријавувањето, девојката била испратена на лекарски преглед и $ била земена крв за анализа, а осомничените веднаш биле ...
| | веќе видена | слични

Тројца азиланти, меѓу кои и државјанин на Македонија, се осомничени дека силувале девојка минатата недела во Загреб, пренесуваат тамошните медиуми. Осомничените, меѓу кои и Сириец и Босанец, ја дрогирале и силувале 22-годишната девојка од Загреб во собата во која се привремено сместени во објектот во населбата Дугава, каде што е прифатилиштето за баратели на азил. Според неофицијални извори, полицијата до Јавното обвинителство во Нов Загреб поднела кривични пријави против А.Х. (40) од Босна и Херцеговина, Б.А. (30) од Сирија и И.С. (44) од Македонија за кривично дело тешки форми на сексуален однос без согласност. Осомничените биле пријавени веднаш по силувањето во четвртокот, а девојката тврдела дека била силувана во собата на азилантите во објектот каде што се сместени. Тројцата првин ја терале да пие алкохол, а потоа и ја дрогирале и ја силувале. Девојката вели дека таа цело време бил свесна што се случува, но поради дејството на опојните средства, не можела да стане, ниту да се брани. Таа објаснила ...
| | веќе видена | слични

44-годишен македонски државјанин, барател на азил во Хрватска е уапсен заедно со уште двајца мигранти од Босна и Херцеговина и од Сирија за силување на 22-годишна девојка од Загреб. На тројцата им е одреден притвор и тие се сместени во затворот Реметинец. Се почнало пред пет дена, кога тројката баратели на азил ја запознале Хрватката на автобуска постојка и ја поканиле кај нив во центарот за баратели на азил. Таа ја прифатила поканата и утредента дошла кај нив на гости. Прво пиеле алкохол и се забавувале, но забавата се претворила во кошмар за девојката. Насилните мажи и дале сомнителни таблети, кои во комбинација со алкохолот буквално ја парализирале. Цело време бев при свест, но не можев да се помрднам, и го раскажала девојката ужасниот чин на полицијата, тврдејќи дека и тројцата сексуално се изживувале врз неа. Обвинетите се бранале дека станувало збор за доброволен сексуален однос, но на крајот таа се премислила. Им побарала пари за услугата, тие одбиле да и дадат, по што таа одлучила случајот да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата против А.Х. (40) од БиХ, потоа Б.А. (30) од Сирија и И.С. (43) од Македонија поднесе кривична пријава за силување, а злосторничката тројка е во истражниот затвор во Реметинец. Неименуваната жртва раскажала дека била силувана во четвртокот во собата во објектот во кој се сместени тројцата мажи. Прво ја опијаниле, па и дале и таблети и на крајот ја силувале. Девојката рекла дека била свесна, но не можела да мрдне поради влијанието на алкохолот и дрогата. На жртвата и е земена крв, а се чекаат токсиколошките наоди. Сите тројца уапсени го негираат делото, додека босанскиот државјанин и Сириецот тврдат дека сексот не бил присилен туку доброволен. Македонцот тврдел дека воопшто немал односи со девојката. Исто така тврдат дека девојката одлучила да ги пријави откако одбиле да и дадат пари кои ги барала за сексуалните услуги.
| | веќе видена | слични

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името ...
сите 119 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец, Сириец и Босанец силувале млада загрепчанка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: