Душко и Кире: Ни нудеа мито за да престанеме со протестите

Министерот за земјоделство, Љупчо Димовски, лично ми понуди да ми го откупат целиот тутун што го имам произведено, и тоа по највисока откупна цена од 208 денари за килограм, но јас го одбив, истакна лидерот на тутунарите, Кире Неделковски, на вчерашната дебата во ГЕМ клубот. Вкупно 50.000 евра беше непристојниот предлог од власта за мене и за уште двајцата тутунари кои ги предводат незадоволните тутунари за да прекинеме со протестите и да ги свиткаме опашките, откри на вчерашната дебата „Политички апсења и притисоци“ во ГЕМ клубот во Скопје, Кире Неделковски, лидер на штрајкувачкиот одбор на тутунарите. Според него, притисоците, заканите, заплашувањата и непристојните предлози за него и за дел од тутунарите станале секојдневие. - Министерот за земјоделство, Љупчо Димовски, лично ми понуди да ми го откупат целиот тутун што го имам произведено, и тоа по највисока откупна цена од 208 денари за килограм, но јас го одбив. Мислам дека никој не прифати ниту еден ваков предлог даден директно од луѓето во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
сите 126 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 37 | | | веќе видена

Струга, 22. септември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи од Охрид, до ...
сите 99 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Душко и Кире: Ни нудеа мито за да престанеме со протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: