Во пожарите во Калифорнија изгореа околу 500 згради, 5.000 под закана


6 копии

Како што пренесува Си-Ен-Ен, дупната гума на камион додека се движел на автопат била причина за појавата на пожaрите во Калифорнија. Според информациите, на 23 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Гувернерот на Калифорнија побара помош од Вашингтон поради пожарите, во момент кога илјадници пожарникари продолжуваат да се борат со најголемите пожари што ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силниот ветар ги разгорува пожарите на северот на Калифорнија на границата со Орегон . Од овој планински ретко населен регион се евакуирани уште илјада лица , ...
| | веќе видена | слични

Околу 400 пожарникари и пет авиони за гаснење на пожар се борат против шумскиот пожар кој го зафати југот на Португалија. Пожарот избувнал денеска попладне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пожарите во Калифорнија изгореа околу 500 згради, 5.000 под закана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: