Дуке Бојаџиев, „Пијан славеј“, Гоце Јованоски и Георги Шарески ги здружија силите за „Пеперутка“


2 копии

Спонтаните соработки често се покажуваат како едни од најдобрите, а доказ за тоа е и најновата песна на Дуке Бојаџиев – „Пеперутка“ – која се роди како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дуке Бојаџиев, „Пијан славеј“, Гоце Јованоски и Георги Шарески ги здружија силите за „Пеперутка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: