Неделници - Придобивки од ЕУ и што може да го спаси референдумот


Капитал - Што добија Бугарија и Романија од членството во ЕУ? Најновиот двоброј на Капитал во рубриката Балкан, бизнис и политика анализира што добија Бугарија ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии

Коалицијата заедно за европска Македонија денеска ќе одржи трибини во Дојран, Валандово и Тетово. Како што соопштија од Владата, во центарот на Дојран ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членовите на Централниот Одбор на Демократската унија за интеграција на седницата одржана вчера во Скопје едногласно донесоа политичка платформа со која го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев на првиот митинг на Коалицијата за европска Македонија што се одржа во Штип, повика граѓаните сплотено да ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Коалицијата ,,Заедно ЗА европска Македонија” денеска ќе одржи граѓански трибини во Дојран, Валандово и Тетово.Во центарот на Дојан, со почеток во 12.30 часот, ...
| | веќе видена | слични

Струга, 31. август 2018 (ИНПРЕС) – Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга, на граѓаните на општината ќе им се ...
| | веќе видена | слични

Договорот кој Македонија го постигна со соседна Грција беше пресуден за да добиеме покана за НАТО. Ова го кажа премиерот Заев кој во рамки на кампањата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Зоран Заев и неговата влада за да ја сокријат неспособноста сега се правдаат со лажни соопштенија.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ...
сите 117 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 111 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 67 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 69 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 105 | | | веќе видена

Унгарија досега не добила официјално барање од Македонија за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, соопшти Кабинетот на претседателот на ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделници - Придобивки од ЕУ и што може да го спаси референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: