„Дух“, „Буре барут“ „Авантурите на Аладин“…: Објавен репертоарот на МНТ за септември


Ова сосема сигурно не е лесна работа, но доколку сакате рачно изработени предмети, тогаш ова е вистинската работа за вас:
| | веќе видена | слични

Останато

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 155 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 155 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена

Француските власти го истражуваат случајот околу постарата жена, учесник на протестот на „Жолтите елеци“ која заработи повреди во налетот на полициските сили ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дух“, „Буре барут“ „Авантурите на Аладин“…: Објавен репертоарот на МНТ за септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: