Фејсбук ќе ги брише неточните информации кои водат до насилство

За таа цел, ќе работи со локални организации да се идентификуваат објавите и фотографиите на корисниците Фејсбук најави дека ќе почне да отстранува погрешни ...
| | веќе видена | слични

Полициските служби во Шри Ланка уапсија татко кој го сомничат дека на својот едногодишен син му дал да пие пиво, изјави портпаролот на полицијата Руан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 253 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 261 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 204 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејсбук ќе ги брише неточните информации кои водат до насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: