Како Дуа Липа и Анвар Хадид, братот на сестрите Хадид, завршија заедно?

 Поп пејачката Дуа Липа и братот на сестрите Хадид кој е модел во тек на градење на кариерата, изгледаа сериозно заљубено за време на фестивал изминатиот ...
| | веќе видена | слични

Британската поп ѕвезда, која има потекло од Балканот, Дуа Липа, има ново момче, пренесуваат странските медиуми. Таа започнала врска со помладиот брат на ...
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Дуа Липа е во врска со најмладиот брат на Бела и Џиџи Хадид, пишуваат британските таблоиди. Претходно таа беше во долга, но нестабилна врска со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и некои други бизнисмени пријавиле во Јавното бвинителство дека биле уценувани. Во ...
сите 364 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 101 | | | веќе видена

Зоран Азманов кој се занимава со градежен бизнис и пред ТВ камерите остана на своето тврдење дека е рекетиран од сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, и дека ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Дуа Липа и Анвар Хадид, братот на сестрите Хадид, завршија заедно?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: