Земјоделците од Струмичко реагираат на ниските откупни цени на доматите


6 копии

- Земјоделците од Струмичко реагираат на ниските откупни цени на доматите. Тие изминативе денови се откупуваат од 10-15 денари за килограм. Минатата недела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комитетот за земјоделство и безбедност на храна: Од оваа година повисоки субвенции за предадено овошје во преработувачки капацитети, Агенцијата за стокови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пченицата да биде заштитена со минимум 12 денари за килограм, а стоковните резерви да почнат со откуп на 1 јули, наместо во октомври или ноември кога веќе нема ...
| | веќе видена | слични

Тие годинава очекуваат добар род и квалитет, но се сомневаат дека откупувачите ќе им понудат соодветна цена.  Мелничарите, пак, не спомнуваат бројка, но се ...
| | веќе видена | слични

По реакциите на земјоделците дека само за неколку дена откупната цена на доматите драстично падна, од ресорното мистерство одговорија дека континуирано ја ...
| | веќе видена | слични

Заглави откупот на доматите во струмичко. Заради немање побарувачка од странство, речиси сите пунктови го намалија обемот на откуп на доматите од пролетниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Производителите на праска од Росоман се жалат на екстремно ниските откупни цени на праската кои изнесуваат катастрофални 2 денари по килограм праска за сокови. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 247 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 97 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена

Определбата за имплементација на Преспанскиот договор во Скопје и во Атина со приближувањето на процесот на уставните измени во Македонија кон нивниот финиш се ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците од Струмичко реагираат на ниските откупни цени на доматите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: