Државниот секретар Виктор Димовски на церемонијата на одбележувањето на 20 години од присуството на НАТО на Косово


4 копии

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски на 12 јуни 2019 година во Приштина присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера го назначи Виктор Димовски за директор на новата Агенцијата за национална безбедност. Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски.Тој досега ја извршуваше функцијата државен секретар ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Некогашниот прв paзузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбеднocт. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот државен секретар во МНР, Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност – одлучи Владата на денешната седница.Веќе дваесет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 186 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 54 | | | веќе видена

Руската инфлуенсерка, 23-годишната Вероника Рочева, предизвикала бес ширум светот со објавување на провокативни фотографии во долна облека кои, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот секретар Виктор Димовски на церемонијата на одбележувањето на 20 години од присуството на НАТО на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: