Охридскиот чинар пак оштетен, се предлага да се засади ново дрво

Охридскиот чинар стар околу 11 века деновиве беше пак оштетен, при што настрадаа горни гранки. Увид изврши државниот инспектор за природа Хасан Рустеми. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 12. март 2019 (ИНПРЕС) – Државниот инспектор за природа, Хасан Рустеми, денес изврши увид во состојбата на охридскиот чинар, по вчерашното мало ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Со нова дивоградба се нагрдува плоштадот Чинар во Охрид. Хилти и багер на плоштадот викендов ги вознемирија охриѓани и туристите. Неколкумина работници ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 160 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридскиот чинар пак оштетен, се предлага да се засади ново дрво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: