Уапсен албански државјанин за полов напад врз 10 годишно девојче

2 копии

29 годишниот Албанец И.Т. од Либражд е уапсен под сомневање дека извршил полов напад врз десетгодишно девојче од струшкото село Враништа. Нападот го извршил во понеделникот околу 16 часот кај местото викано Црковни Ливади во атарот на селото Враништа. Девојчето додека водело крави кон својот дом забележало дека ја следи И.Т. Кога го прашала дали бара некого, тој ја фатил за левата рака, го откопчал патентот од неговите панталони и почнал да ја допира. Девојчето почнало да плаче и да го моли да не ја повреди при што успеала да му побегне во правец кон селото. Таму им раскажала на соселаните што и се случило, а тие успеале да го фатат и случајот да го пријават во струшката полиција. И.Т. бил задржан на распит, а полицијата работи на расчистување на случајот
| | веќе видена | слични

Државјанин на Албанија во атарот на струшко Враништа нападнал десетгодишно девојче и се обидел сексуално да го злоупотребува Попладнето во вторникот близу Враништа, кај месноста Црковни Ливади, И.Т. (22) од Либражд, Албанија, пресретнал десетгодишно девојче од селото. И.Т. дошол до неа, ја фатил за рака, го откопчал патентот од неговите пантолони и почнал да ја допира. Селаните го фатиле И.Т. и го однеле во полиција.
| | веќе видена | слични

Полов напад врз 10-годишно девојче Девојчето додека ги терало кравите кон својот дом, забележало дека ја следи И.Т.. Кога го прашало дали бара некого, тој го фатил девојчето за левата рака, го откопчал патентот од неговите панталони и почнал да го допира И.Т. (29) од Либражд, Албанија, е уапсен под сомнение дека извршил полов напад врз десетгодишно девојче од струшкото село Враништа. И.Т., според информациите на полицијата, нападот го извршил во понеделникот околу 16 часот, кај местото Црковни Ливади, во атарот на селото Враништа. Девојчето додека ги терало кравите кон својот дом, забележало дека ја следи И.Т.. Кога го прашало дали бара некого, тој го фатил девојчето за левата рака, го откопчал патентот од неговите панталони и почнал да го допира. Девојчето почнало да плаче и да го моли да не ја повреди, при што успеало да му се оттргне и да побегне во правец кон селото. Таму им раскажало на соселаните што му се случило, а тие успеале да го фатат И.Т. и случајот да го пријават во струшката полиција. Против ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишен албански државјанин е уапсен откако се обидел да силува десетгодишно девојче во атарот на струшкото село Враништа. Според полицијата, инцидентот се случил завчера попладне кога девојчето напасувало добиток. Откако го забележала непознатиот, го прашала дали некого бара, но тој ја фатил за левата рака и се обидел да ја силува. Девојчето успеало да се оттргне и со трчање стигнало во селото каде што побарало помош од соселаните, кои го фатиле насилникот и го пријавиле во полиција. (Г.А.)
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишен албански државјанин завчера се обидел да силува десетгодишно девојче кое пасело крави во близина на струшкото село Враништа. Девојчето по повиците за помош успеало да му побегне на напасникот и да ги викне соселаните кои го фатиле педофилот и го однеле во полиција. Станува збор за И.Т. (29), против кого ќе биде поднесена кривична пријава за полов напад на дете и во текот на денот ќе биде изведен пред истражен судија кој треба да му одреди притвор. Според информациите на струшката полиција околу 16 часот тој го пресретнал детето кај местото Црковни Ливади во атарот на селото Враништа. Имено, во наведеното време девојчето со неколку крави се упатило од својот дом кон селото и го забележало И.Т. како пеш оди кон него. Во еден момент девојчето се завртело кон непознатиот и го прашало дали бара некого, на што тој на албански јазик му одговорил. И.Т. тргнал кон девојчето и го фатил за рака, а потоа и го откопчал патентот од своите панталони и почнал да го допира детето. Преплашеното дете ...
| | веќе видена | слични

Албански државјанин од Либражд вчера попладне се обидел да силува десетгодишно девојче кај местото „Црковни ливади“ во струшкото село Враништа, соопштува МВР. Девојчето вчера околу 16 часот се упатило со неколку крави од својот дом кон „Црвени ливади“. Забележала дека дваесет и деветгодишниот албански државјанин оди пеш по нејзе. „Во еден момент истата се завртела кон него и го прашала дали бара некого, на што тој на албански јазик и одговорил, потоа ја фатил за левата рака, го откопчал патентот од неговите пантолони и започнал да ја допира“ соопштуваат од МВР. Девојчето почнало да плаче и да го моли да не и прави ништо. Успеала да побегне и трчала кон селото, каде била пресретната од нејзини соселани, кои го фатиле извршителот и случајот го пријавиле во полиција. Албанскиот државјанин е приведен и се работи на целосно расчистување на случајот. Вчера во полициската станица Гази Баба во Скопје било пријавено дека маж на околу 50 години сабајлето пред книжарницата „Арсенал“ извршил задоволување на ...
| | веќе видена | слични

Поради постоење основано сомнение дека го извршил кривичното дело „Полов напада врз дете„ Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против У.Т (29) од Либражд-Република Албанија. Вчера околу 16 часот, пријавениот во атарот на струшкото село Враништа го забележал 10-годишното девојче кое напасувало добиток. Тој го следел нејзиното движење од семејната куќа до месноста „Црковни ливади„ каде приближувајки и се од назад, ја фатил за левата рака. Веднаш потоа, зборувајки на албански, започнал да го допира своето но и телото на девојчето. Нападнатата малолетничка, започнала гласно да плаче и да го моли У.Т. да не и прави ништо по што успеала да побегне од неговите раце. Набрзо потоа, таа сретнала жители од селото кои успеале веднаш да го фатат пријавениот и настанот да го пријават во Полициската станица. (Крај)
| | веќе видена | слични

Имено, лицето И.Т.(29) од Либражд Албанија го следел 10- годишното девојче во месноста Црковни ливади кое одело накај својот дом. Во еден момент девојчето се завртело кон него и го прашала дали бара некого, на што тој на албански јазик и одговорил, потоа ја фатил за левата рака, го откопчал патентот од неговите пантолони и започнал да ја допира. Девојчето почнало да плаче и да го моли да не и прави ништо, по што му побегнала и се упатила во правец кон селото, каде била пресретната од нејзини соселани, кои го фатиле извршителот. Случајот е пријавен во полиција, а И.Т. е приведен и задржан во полициска станица. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Албански државјанин во атарот на струшкото село Враништа силувал 10- годишно девојче, информираат од МВР. Имено, лицето И.Т.(29) од Либражд Албанија го следел 10- годишното девојче во месноста Црковни ливади кое одело накај својот дом. Во еден момент девојчето се завртело кон него и го прашала дали бара некого, на што тој на албански јазик и одговорил, потоа ја фатил за левата рака, го откопчал патентот од неговите пантолони и започнал да ја допира. Девојчето почнало да плаче и да го моли да не и’ прави ништо, по што му побегнала и се упатила во правец кон селото, каде била пресретната од нејзини соселани, кои го фатиле извршителот. Случајот е пријавен во полиција, а И.Т. е приведен и задржан во полициска станица. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 127 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен албански државјанин за полов напад врз 10 годишно девојче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: