Државен риболовен куп натпревар на браната Гратче кај Кочани


Вкупно 376 килограми крап уловија учесниците на државниот риболовен куп натпревар што викендов се одржа на акумулацијата Гратче кај Кочани, чиј организатор и ...
| | веќе видена | слични

Стрежевското езеро има доволно количина вода за во текот на летната сезона да ги задоволи потребите на сите корисници од Битола и битолско. Дождовите во мај го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најавувам четврти сет мерки и сите пезионери кои примаат пензија до 15.000 денари и неактивните баратели на работа, што се пријавуваат на шест месеци, ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државен риболовен куп натпревар на браната Гратче кај Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: