Државен инспекторат за земјоделство: Откупната цена на пченицата е од девет до 10,5 денари


Соопшти денеска Државниот инспекторат за земјоделство по спроведените контроли во шест откупни компании во Велес, Свети Николе, Кочани, Кривогаштани и Битола. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компаниите кои вршат откуп и преработка на пченица имаат објавено откупна цена за реколтата 2019 и таа се движи од девет до 10,5 денари за килограм во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот инспекторат за земјоделство спроведе контроли на компаниите коишто вршат откуп и преработка на пченица од реколтата 2019-та. Инспекторите од ДИЗ ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според првичните податоци од подрачните единици на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство жетвата на житните култури е во полн ек. Јачменот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жетвата на пченицата е речиси на половина, а МЗШВ се уште нема утврдено цена за откуп. Иако законскиот рок за утврдување на цена е 10 дена пред почеток на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска сум во Преспа и Преспанскиот регион на која што одржав средба со јаболко производителите и земјоделците од овој регион. На дискусијата што ја имавме ...
| | веќе видена | слични

Јаболкопроизводителите од Преспанскиот регион се’ уште ја чекаат исплатата на субвенциите, за кои беше ветено дека ќе бидат исплатени до крајот на јуни. Вака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Ова е тајната на „хроно исхраната” – Јадете колку сакате а топите килограми Хроно исхраната неколку години по ред е многу користена во светот, како начин за ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државен инспекторат за земјоделство: Откупната цена на пченицата е од девет до 10,5 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: