Советот на град Скопје одобри субвенции за граѓаните за купување велосипеди


5 копии

Скопјани и оваа година ќе добијат субвенции за набавка на велосипеди. Советот на Град Скопје на денешната седница донесе Одлука за определување максимален ...
| | веќе видена | слични

Од наредната недела започнува субвенционирањето за набавка велосипеди, но на скопските булевари нема доволен број на велосипедски патеки. Од Град Скопје велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Градот Скопје ги демантира наводите изнесени во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ, каде истите тврдат дека се намалуваат субвенциите за граѓаните за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Уште едно големо лажно ветување од страна на скопскиот татко Петре Шилегов овие денови излегува на површина. Станува збор за некогашното популарно рекреативно ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да ја информираме јавноста дека сумата која Град Скопје ја предвидува за субвенционирање на граѓаните за набавка на велосипеди оваа година е иста како и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ и Петре Шилегов 5 месеци не направија ништо за граѓаните на Скопје. Власта нема идеи и не знае да работи. По 5 месеци неработа, на Шилегов му текна да ги ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ и Петре Шилегов признаа дека проектот за субвенционирање на граѓаните за набавка на велосипеди е проект на ВМРО-ДПМНЕ Граѓаните видоа дека 5 месеци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на град Скопје одобри субвенции за граѓаните за купување велосипеди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: