Државата повторно ќе бара од Интерпол да се распише меѓународна потерница по Груевски


Може ли од седиштето на Интерпол, да се очекува нов, позитивен, одговор по веќе поднесеното барање за екстрадиција на екс-премиерот Никола Груевски од Унгарија ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Поранешниот министер за образование, Спиро Ристовски, останува во притвор откако Апелацискиот суд ја отфрли неговата жалба и го потврди решението на Кривичниот ...
| | веќе видена | слични

Бившиот министер за образование Спиро Ристовски останува во притвор во затворот во Шутка, каде што е од 20 февруари кога беше уапсен како осомничен за ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за нарачателите за собраниските инциденти е завршена, вакво известување добиле осомничените за „крвавиот четврток“, вели за 1ТВ шефицата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот министер Спиро Ристовски бара да му се укине притворот и да се брани од слобода или притворот наместо во шутка да му се замени со куќен притвор. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

 Премиерот Зоран Заев и еврокомесарката за правда Вера Јоурова денеска на средба во Скопје оцениле дека државава покажала добри резултати во борбата против ...
сите 323 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Се сомневаме дека хемикалиите кои се останати во Охис не се уништуваат туку се препакуваат и се препродаваат, обвинија денеска поранешните вработени во ...
сите 85 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата треба да го почитува мислењето на Меѓународниот монетарен фонд, но не треба слепо да ги слуша нивните совети, сметааст дел од бизнисмените кои ги ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата повторно ќе бара од Интерпол да се распише меѓународна потерница по Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: