Дрво старо 110 години претворено во мала библиотека

Креативноста има широки видици, па така и за Шарли Армитраж Хауард од САД која направила вистинска уникатна креативна куќарка во својот двор, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Правната држава функционира, законите важат за сите подеднакво. Последните случувања, покажуваат дека никој не е над правдата и дека секој ќе одговара за ...
сите 327 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дрво старо 110 години претворено во мала библиотека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: