Со високите температури зачестија пожарите низ полошко


СВР Тетово со апел до граѓаните за поголема внимателност во овој период на годината, окарактизиран како сезона на пожари. Потсетуваат на законските санкции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Во парк-шумата Водно да не се пали оган и отпадоци, а земјоделците да не ги потпалуваат стрништата бидејќи тоа е незаконски, предупредија надлежните поради ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на температурите во голема мерка го кренаа нивото на потенцијалните опасности за избувнување пожари на отворено, предупредуваат надлежните. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а ...
сите 127 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 134 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег со слаб, на места и умерен интензитет. Попладне и во текот на ноќта врнежите ќе бидат ...
сите 117 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 294 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со високите температури зачестија пожарите низ полошко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: