Dropbox за Android со стриминг на видеа на ICS и екстра 48GB за GALAXY S III корисниците

Доколку сеуште се прашувате што го прави Android 4.0 подобар од претходните верзии, покрај ладниот ICS десерт, еве уште една работа што ќе ве натера до го засакате повеќе: корисниците на Dropbox добиваат нова одлична опција, а тоа е видео стриминг. Оваа опција е лесно достапна. Едноставно изберете го видеото кое го имате прикачено на вашата Dropbox сметка и истото веднаш ќе започне со репродукција, подобро отколку да чекате да се симне целото па да го прегледате. Исто така, солидна е и подршката за кодеци, вбројувајќи ги MP4 и М4V кои се често користени, а исто така има подршка и за MKV фајлови, кодек кој не е подржан на Android, освен ако имате прав плеер кој го може тоа. Сево ова е прилично одлична функционалност, посебно ако сте сопственик на новиот GALAXY S III од Samsung , а како таков добивате дополнителни 48GB на вашата Dropbox сметка. Моментално Samsung GALAXY S III е достапен во Македонија преку мобилниот оператор One . Доколку сеуште немате Dropbox на вашиот Android уред, трк до Google Play: ...
| | веќе видена | слични

Иако знаеме дека повеќето од вас немаат Android 4.0, но еве нешто што ќе ве натера да го преземете: cloud сервисот Dropbox нуди видео стриминг за ICS. Оваа опција е многу лесна за користење: едноставно одете до видео клипот кој го имате во Dropbox и изберете да го „стримувате“ наместо да преземате. Поддршката за кодекси е голема, како MP4 и M4V, но и поретки кодекси како MKV форматот, кој обично не се наоѓа кај ваквите апликации. Ако сè уште не сте го испробале Dropbox, тогаш можете да го преземете од Google Play Store преку следниов линк
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 315 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Dropbox за Android со стриминг на видеа на ICS и екстра 48GB за GALAXY S III корисниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: