Симболичен настап на Ислами на почетокот на ЕП во атлетика во Берлин

4 копии

Македонската атлетичарка Дрита Ислами забележа најслабо време во квалификациите на трката на 400 метри на Европското првенство во Берлин, Германија. Ислами ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Атлетичарката Дрита Ислами која ја претставуваше Република Македонија на Европското првенство во Берлин се пласираше на последното место во квалификациите во ...
| | веќе видена | слични

Атлетичарката Дрита Ислами која Македонија ја прати Европското првенство (ЕП) во Берлин, каде заврши последна, направи веднаш скандал. Ислами, која го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Атлетичарката Дрита Ислами, која се пласира на последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин, како ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски се пожали за условите кои му ги овозможува нашата земја и забраната за користење на националната арена „Филип ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 75 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 235 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симболичен настап на Ислами на почетокот на ЕП во атлетика во Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: