Најмалку 14 лица загинаа во снежната бура што ја погоди Европа


5 копии
2 копии

Бројот на загината во Австрија се повеќе расте, а повеќе од 40 места се отсечени и затрупани си снег. Тие се означени како кризнни зони а 1200 војници кружат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии

Европа ја погоди снежна бура со големи лавини а тоа предизвика затварање на голем дел на училиштата ширум континентот, како и откажување на летови.Зимски ...
| | веќе видена | слични
12 копии
11 копии
повеќе

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 404 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 402 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 14 лица загинаа во снежната бура што ја погоди Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: