Половичен успех на македонските претставници во европските купови


Половичен успех на нашите претставници во квалификациските кола за влез во европските клупски натпреварувања. По стартните победи на домашен терен на Шкендија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако веста за младиот навивач на Шкотска Џејмс Мекалхин се прошири низ македонските медиуми приказната доби среќен крај! Имено, на својот Фејбук профил се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси еден ден Џејмс Меклахлан се водеше за исчезнат откако неговиот брат Конор пријави дека тој не се вратил со нив во Шкотска и немале контакт со него, ...
| | веќе видена | слични

Една доста непријатна вест проследи шкотската, а воедно и целокупната спорска јавност за неприфатливиот гест кој еден навивач на Глазгов Ренџерс го стори во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Навивачите на Глазгов Ренџерс предизвикаа сериозна паника откако се проширија апелите за лоцирање на Џејмс Меклахлан, кој според првичните информации се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 40 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половичен успех на македонските претставници во европските купови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: