Дивеел среде Лондон: Со автомобил покосил пешаци - двајца во критична состојба


3 копии

Автомобил влетал меѓу пешаците во Лонодон, околу 3 часот по што две лица се во критична состојба, а уште три се повредени. Инцидентот се случил на улицата Стоквел роуд, а полицијата соопшти дека случајот не го третира како тероризам. Автомобил влетал меѓу пешаците во Лонодон, околу 3 часот по што две лица се во критична состојба, а уште три се повредени. Инцидентот се случил на улицата Стоквел роуд, а полицијата соопшти дека случајот не го третира како тероризам.- Полицијата е повикана на самото место во три часот по полноќ, со цел да го испита влетувањето на автомобилот меѓу пешаци во улицата Стоквел роуд, во близина на крстосницата со улицата Сидни. Ова не се третира како терористички напад. Полиција и амбулантни возила се наоѓаат на местото на несреќата. Пет лица се повредени, а две се во критична здравствена состојба -истакна портпарол на лондонската полиција.Улицата Стоквел роуд е блокирана, а во тек е истрага.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек е потера по возачот на автомобилот кој влетал во пешаци во Њујорк. Тој се качил на тротоар и почнал да ги гази минувачите. Едно лице загинало на самото место, а најмалку три биле ранети. Њујоршката полиција соопштила дека непознат маж со автомобил влетал во луѓе, убивајќи најмалку едно и критично ранувајќи три лица, по тепачка која избила по излегување на луѓе од локалниот бар. Според наводите на полицијата, возачот побегнал откако ги прегазил луѓето. Нападот се случило рано наутро во 4:45 часот, а повредените биле префрлени во болница, пренесува AP. Полицијата трага по напаѓачот и се обидува да дојде до детали, соопштувајќи дека дошло до расправија пред мажот да почне да ги гази луѓето. CBS New York ги пренесува наводите на очевидците дека група од пет до седум луѓе излегла од бар во околу 4:30 часот и дека виделе како еден маж претепува друг на плочник. Тие почнале да му влеат да престане, па тој решил да ги гази со автомобил.
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и три годишниот маж кој што вчера со автомобил влета во група луѓе пред ноќен клуб во Њујорк, при што загина една жена, а три лица беа повредени, беше уапсен од страна на американската полиција. Неговиот идентитет не беше соопштен, а на инцидентот претходела расправија поради местото за паркирање, при што тој со нож прободел две лице. После тоа влегол во автомобилот и со него удрил во група пешаци, за кои што не се знае дали биле вмешани во расправијата околу паркинг просторот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската полиција го уапси мажот кој со автомобил влета во група луѓе пред ноќен клуб во Њујорк, при што загинаа една жена, а три други лица беа повредени. Станува збор за 23-годишен маж, чиј идентитет не е соопштен, против кого засега не е покренато никакво обвинение. На инцидентот му претходела расправија на мажот поради место за паркирање, при што тој со нож прободел две лица. По ова, тој влегол во својот автомобил и со него удрил во групата пешаци.
| | веќе видена | слични
6 копии

Полицијата е во потрага по возач кој со автомобил влетал во луѓе при што убил една жена и повредил три други лица. Инцидентот се случил пред ноќен клуб во Квинс утрово, јави Си-Би-Ес. Две од трите повредени лица се во критична состојба, соопшти полицијата. Полицијата е во потрага по напаѓачот и се обидува да дојде до детали, соопштувајќи дека имало расправија пред мажот да влета во толпа луѓе. Полицијата верува дека не се работи за тероризам.
| | веќе видена | слични

Едно лице загина а неколку се повредени кога автомобил со голема брзина влетал во група пешаци на тротоар во Њујорк. Возачот е во бегство и по него трага американската полицијата. Причината за инциденттот засега не е позната. Засега случајот не се води како терористички акт.
| | веќе видена | слични
5 копии

Њујоршката полиција соопшти дека непознат маж со автомобил влетал во група луѓе во центарот на градот и убил најмалку еден човек и тешко повредил тројца други, по тепачка која настанала по излегувањето на група луѓе од локалниот бар. Според информациите од полицијата, цел на возачот биле луѓето на улицата Квинс, по што откако ги удрил веднаш побегнал. Нападот се случил рано утрото околу 4.45 часот, а повредените веднаш биле пренесени во болница. Полицијата трага по напаѓачот и се обидува да ги дознае деталите, нагласувајќи дека имало тепачка пред да се случи влетувањето со возилото во луѓето. Полицијата не верува дека се работи за терористички напад. СиБиЕс пренесе сведочења на очевидци на инцидентот, според кои, група од пет до седум луѓе излегле од барот и виделе како некој маж претепува друг на плочникот, па почнале да му викаат да престане да го тепа, при што во тој момент во нив удрил автомобил.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ужасна несреќа се случила во Њујорк, кога автомобил се качил на тротоар и започнал да ги гази пешаците. Ужасна несреќа се случила во Њујорк, кога автомобил се качил на тротоар и започнал да ги гази пешаците.Полицијата трага по возачот, кој прегазил пешаци и избегал, а како што е наведено во нивното сопопштение, нападот се случил во 4:45 часот по локално време. Како што јавуваат од Си-Ен-Ен, возачот се залетал со автомобилот директно во пешаците.Случајот не се третира како тероризам, а причината за овој напад сѐ уште не е позната. Претходно е јавено дека има тројца повредени, но и загинати лица.Полицијата изјавила дека е можно на овој инцидент да му претходела кавга, а сите повредени морале да бидат префрлени во локалната болница.
| | веќе видена | слични
8 копии

Автомобил удри во група пешаци во Лондон околу три часот утрово, по што пет лица се повредени, меѓу кои две се наоѓаат во критична состојба. Инцидентот се случи во улицата Стоквел роуд, а полицијата соопшти дека случајот не го третира како тероризам. - Полицијата е повикана на самото место во три часот по полноќ, со цел да го испита влетувањето на автомобилот меѓу пешаци во улицата Стоквел роуд, во близина на крстосницата со улицата Сидни. Ова не се третира како терористички напад. Полиција и амбулантни возила се наоѓаат на местото на несреќата. Пет лица се повредени, а две се во критична здравствена состојба, истакна портпарол на лондонската полиција. Улицата Стоквел роуд е блокирана, а во тек е истрага.
| | веќе видена | слични
5 копии

Пет лица, од кои две се во критична состојба, се повредени откако автомобил влета во група пешаци во Лондон. Полицијата соопшти дека не станува збор за терористички чин. Stockwell driver rams through pedestrians pic.twitter.com/GDsqgDsWkq — Khalid Nure (@knure2015) December 2, 2017 „Полицијата доби повик во три часот по полноќ. Беше пријавено дека автомобил влетал во пешаци“, соопшти полицијата. Инцидентот се случил на Стоквел роуд, во кој се наоѓаат голем број на барови, ноќни клубови и ресторани.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 201 | | | веќе видена

Пронајдените лични работи на патниците од автобусот „Дурмо турс“, а кои жителите на селото Ласкарци ги донесоа во ТВ21, се предадени во полициската станица во ...
сите 215 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на претстојниот состанок на процесот „Жан Моне“, дознава „Независен весник“. Висок партиски функционер брифира дека за својата ...
сите 247 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дивеел среде Лондон: Со автомобил покосил пешаци - двајца во критична состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: