Повреден моторциклист во Делчево

На 01.07.2018 година околу 19.30 часот на „Булевар Македонија“, кај место викано „Шумски Расадник“, во Делчево, Т.А. (47) од с.Звегор, делчевско, управувајќи мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот при што се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му била укажана лекарска помош, стои во соопштението на МВР. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.
| | веќе видена | слични

Семејна драма во скопската населба Чаир. - На 09.07.2018 година околу 19,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Македонско Косовска Бригада“ откако Р.В. (39) заедно со неговиот внук Ј.А.(18) дошле со возило во близина на плац сопственост на татко на Ј.А., биле дочекани од лицето Е.Б. (45) кое почнало да им се заканува дека ќе ги убие и физички го нападнал Р.В. Потоа напаѓачот од својата куќа во близина земал автоматска пушка по што ја репетирал и им се заканувал на Р.В и Ј.А. кои влегле во возило со намера да си одат. Во еден момент се собрале повеќе граѓани на местото на настанот по што пријавителот и неговиот внук заминале од таму. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
2 копии

- Според информацијата од СВР Велес вчера околу 17 часот на ул „Прохор Пчински“ во Велес се случила сообраќајна незгода во која патнички автомобил марка „Мерцедес вито“ со штипски регистарски ознаки управуван од лицето Е.Џ.(37) од Велес изгубил контрола над возилото и со задниот дел удрил во метална врата и влегол во двор на куќа. Во незгодата со повреди се здобиле сопатниците З.К.(34) и Р.В.(35) од Велес кои со возило на Итна медицинска помош при ЈЗУ “Здравствен Дом“ - Велес биле пренесени во ЈЗУ“Општа Болница“ - Велес. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.
| | веќе видена | слични
4 копии

Скандал во штипска градинка, дете од две години цело во модрици. Според информациите на МВР, вчера во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Штип Г.З.(23) од Штип пријавил дека на 05.07.2018 година го однел неговото двегодишно дете во детска градинка во Штип и околу 14,30 часот кога отишол да го земе забележал дека детето има повреди и веднаш реагирал кај вработените, а потоа заминал со детето во ординација за детски болести во Штип. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Утринава се случило разбојништво во Скопје. Според информациите на МВР, утринава во 02,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.Н.(24) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“ три непознати лица со закана со пиштол му го одзеле патничкото моторно возило „Ауди А4“, со скопски регистерски таблици, мобилен телефон и документи. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Двегодишно дете од Штип било повредено при престојот во градинка, според пријавата на родителот. Како што соопшти МВР, случајот во полиција вчера попладне го пријавил таткото на детето, 23-годишниот Г.З. од Штип.Родителот Г.З. пријавил дека на петти јули го однел неговото двегодишно дете во градинка во Штип и околу 14:30 часот, кога отишол да го земе, забележал дека детето има повреди и веднаш реагирал кај вработените. Потоа заминал со детето во ординација за детски болести во Штип.Полицијата информира дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Со закана со пиштол врз 24-годишниот Р,Н. од Скопје, три лица му го одзеле автомобилот, на улицата „Архиепископ Доситеј“. Возилото било од марката „ауди а4“, а освен тоа, извршителите му ги зеле и мобилниот телефон и документите, соопшти МВР. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Ноќеска во 02.40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.Н. (24) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“, општина Чаир, три непознати лица со закана со пиштол му го одзеле патничкото моторно возило „Ауди А4“, со скопски регистерски таблици, мобилен телефон и документи. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Возило ауди А4, мобилен телефон и документи му се одземени на скопјанец кој ноќеска бил нападнат од три непознати лица на улицата „Архиепископ Доситеј" во Скопје.Дваесет и четиригодишниот скопјанец Р.Н. ноќеска во 02:40 часот во Секторот за внатрешни работи пријавил дека три непознати лица го ограбиле со закана со пиштол.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Дваесет и четиригодишниот скопјанец Р.Н. ноќеска во 02:40 часот во Секторот за внатрешни работи пријавил дека три непознати лица го ограбиле со закана со пиштол.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот. /МИА
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 455 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 357 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повреден моторциклист во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: