Експлозија во познато грчко летувалиште

4 копии

Експлозивна направа од засега неутврдена разорна моќ, е отстранета без никакви последици од раскрсница во центарот на црногорскиот град Бар, јави Вијести.ме. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Излезено е на местото на настанот и првично е констатирано дека најверојатно е ставена експлозивна направа во корпа за смет пред куќата. Во настанот повредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 195 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 152 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозија во познато грчко летувалиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: