Израел изврши ракетен напад врз воена позиција во северна Сирија


Во нападот е предизвикана само материјална штета Израелски воени авиони вчера извршија ракетен напад врз позиции на сириската армија во областа на аеродромот Нејраб во близина на Алепо во северниот дел на земјата, објави сириската агенција САНА. Во нападот е предизвикана само материјална штета. Во изјава за агенцијата, претставник на командата на сириските вооружени сили го оцени израелскиот напад „како нов чин на агресија“. - Ова е очајнички обид да се поддржат терористичките банди кои се поразени од сириските трупи во провинциите Дара и Кунејтра, рече тој.
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 400 „Бели шлемови“ остануваат заглавени во јужна Сирија еден ден по евакуацијата што ја организираше Израел, информира претставник на организацијата кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелското воено воздухопловство изведе нови воздушни напади на територијата на Сирија – овој пат беше нападнат градот Масјаф во сириската централна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Израел откри дека неговата земја помогнала во евакуацијата на стотици спасувачи во југозападна Сирија откако го замолил американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека ја помогнал евакуацијата на Белите шлемови од Сирија во Јордан на барање на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Доналд Трамп и канадскиот премиер Џастин Трудо побараа од Израел да евакуира стотици членови на сириската невладина организација „Бели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Цвеклото е можен и здрав зеленчук, супер делува на крвната слика, а сите правиме една грешка со овој вид на зеленчук. Листовите на цвеклото сите ги фрламе, а ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Апел за побрзо расчистување на случајот „Рекет", но и почитување на пресумцијата на невиност побара денеска специјалната обвинителка Ленче Ристевска, на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел изврши ракетен напад врз воена позиција во северна Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: