Драган Јованов втора година по ред доби признание за најдобар млад научник на Европскиот Мултидисциплинарен конгрес ,,Исхрана Будучности“ во Нови Сад – Република Србија

Престојниот викенд се одржа Европски конгрес за повеќе области во Нови Сад. Учесници на конгресот беа експерти од 20 земји од Балканот, Европа и Светот, кои назад со години, па и оваа година, зедоа учество и дадоа свој придонес на конгресот. Имаше учесници од владини и невладини организации од Балканот. Нашиот најпознат експерт во Европа, па и на Светско ниво за фитомедицина, храна и екологија, презентираше два труда. Првиот стручен труд беше како да се помогне на луѓето со Епилепсија со помош на фитомедицина, а вториот труд беше за уринарни инфекции и заштита со фитомедицина. На конгресот присуствуваа повеќе од 1000 посетители дневно. Имаше и панел дискусии со учество на посетители,кои можеа да прашаат за своите здраствени проблеми. Нив ги советуваа експерти, меѓу кои беше и нашиот Драган Јованов. Луѓето, исто така, имаа можност да ги кажат своите искуства, дури имаше и некои лични совети што ги применувале, како се излечиле и др. Овој конгрес е прв од ваков тип на Светско ниво што се одржува секоја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 557 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 310 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драган Јованов втора година по ред доби признание за најдобар млад научник на Европскиот Мултидисциплинарен конгрес ,,Исхрана Будучности“ во Нови Сад – Република Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: