Драган Јованов втора година по ред доби признание за најдобар млад научник на Европскиот Мултидисциплинарен конгрес ,,Исхрана Будучности“ во Нови Сад – Република Србија

Престојниот викенд се одржа Европски конгрес за повеќе области во Нови Сад. Учесници на конгресот беа експерти од 20 земји од Балканот, Европа и Светот, кои назад со години, па и оваа година, зедоа учество и дадоа свој придонес на конгресот. Имаше учесници од владини и невладини организации од Балканот. Нашиот најпознат експерт во Европа, па и на Светско ниво за фитомедицина, храна и екологија, презентираше два труда. Првиот стручен труд беше како да се помогне на луѓето со Епилепсија со помош на фитомедицина, а вториот труд беше за уринарни инфекции и заштита со фитомедицина. На конгресот присуствуваа повеќе од 1000 посетители дневно. Имаше и панел дискусии со учество на посетители,кои можеа да прашаат за своите здраствени проблеми. Нив ги советуваа експерти, меѓу кои беше и нашиот Драган Јованов. Луѓето, исто така, имаа можност да ги кажат своите искуства, дури имаше и некои лични совети што ги применувале, како се излечиле и др. Овој конгрес е прв од ваков тип на Светско ниво што се одржува секоја ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драган Јованов втора година по ред доби признание за најдобар млад научник на Европскиот Мултидисциплинарен конгрес ,,Исхрана Будучности“ во Нови Сад – Република Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: