Симонов: „Црнила“ е македонска класика

 Научив да се идентификувам со луѓето кои страдаат или оние кои што беа наречени црни коњи во трката, иако често знаеа да победат. Отсекогаш бев црната овца, ...
| | веќе видена | слични

 Свекрвите го возвраќаат „ударот“. Една од нив решила да проговори во свое име, но веројатно многумина ќе се пронајдат во напишаното. „Како жена со вистинско ...
| | веќе видена | слични

1. Дали си магионичарка? Бидејќи секој пат кога гледам во тебе, сите останати исчезнуваат! 2. Дали си религиозна? Бидејќи ти си одговор на сите мои молитви. 3. ...
| | веќе видена | слични

 Колку треба за да се преживее во овој свет кој е премногу глув за да нè слушне? До кога ќе чекаме подобар ден, сами, полни со пасија, кога е многу лесно да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Киријакос Мицотакис, претседателот на најголемата опозициска партија во Грција „Нова Демократија“ денеска истакна дека во текот на протестите кои вчера беа ...
сите 322 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 367 | | | веќе видена

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 95 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша, има богато искуство кога се работи за изборот на мажи.  Во средината деведесеттите години, Јелена беше во врска со еден од водачите на ...
сите 226 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 78 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 344 | | | веќе видена

 Интервентни мерки против загадувањето на воздухот генерално се почитуваат на целата територија на општина Аеродром, покажува вонредниот надзор градилиштата, ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симонов: „Црнила“ е македонска класика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: