Србија воведува доживотна казна затвор

3 копии
12 копии

По седницата на Советот за национална безбедност, српскиот претседател Александар Вучиќ на прес конференција најави дека намерата на државата е да победи во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател и претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ, завчера имаше состанок со околу 3.000 члена на извршниот одбор, а една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател и воедно претседател на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ синоќа имаше состанок со околу 3.000 членови на Извршниот одбор ...
| | веќе видена | слични

Александат Вичиќ претседател на Србија ретко својот приватен живот го изнесува во јавноста, но последните месеци многумина ги интерсирало како изгледа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дваесетина високи функционери на владејачката Српска напредна партија (СНС) на претседателот на Србија, Александар Вучиќ „шуруваат“ со опозицијата, со цел да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашното приведување и одредување на мерка притвор на Катица Јанева, останува отворено прашањето кој ќе ја наследи на функцијата шеф на Специјалното јавно ...
сите 635 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
сите 269 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија воведува доживотна казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: