Доживотен затвор за синот што си задави мајка си зашто го бркала од дома

2 копии

Данскиот милијардер и изумител на судот призна дека го искасапил телото на новинарката во неговата подморница , но тврди дека не ја убил. Тој признал дека го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данскиот пронаоѓач Петер Мадсен (47) негираше дека ја убил новинарката Ким Вол, но призна дека го распарчил нејзиното тело и го фрлил во морето во август 2017 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 76 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доживотен затвор за синот што си задави мајка си зашто го бркала од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: