Данецот што ја распарчи новинарката Ким Вол се обидува да ја намали казната

3 копии

Данскиот пронаоѓач Петер Мадсен (47) негираше дека ја убил новинарката Ким Вол, но призна дека го распарчил нејзиното тело и го фрлил во морето во август 2017 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данскиот милијардер и изумител на судот призна дека го искасапил телото на новинарката во неговата подморница , но тврди дека не ја убил. Тој признал дека го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на претстојната ноќ облачноста само накратко ќе се намали, сето ова ќе услови температурите позначително да опаднат па така до утре наутро истите ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данецот што ја распарчи новинарката Ким Вол се обидува да ја намали казната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: