ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО АЕРОДРОМ: Дваесетгодишно момче се бори за живот

Вчера попладне на булеварот „Јане Сандански“ се судриле автомобил и мотоцикл. Во несреќата со тешки повреди се здобило момчето на мотоциклот, кое се наоѓа во животна опасност Дваесетгодишно момче од Скопје се бори за живот по тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром. Според информациите на полицијата, во сообраќајката учествувале автомобил „рено“, кој го управувал О.И.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 18 часот и 30 минути во Скопје на крстосницата од улицата „Никола Карев“ и улицата „Стале Попов“ се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(64) од Скопје и моторцикл „Јамаха“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(29) од Скопје. По незгода возачот на моторциклот М.Ј. со возило на итна медицинска помош е пренесен во Ургентниот центар-Скопје, каде му се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на рачни зглобови на двете раце) и по укажаната лекарска помош е задржан на понатамошно лекување.
| | веќе видена | слични

На 02.06.2017 година во 18,30 часот во Скопје на крстосницата од ул.„Никола Карев“ и ул.„Стале Попов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ„Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.З.(64) од Скопје и моторцикл „Јамаха“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(29) од Скопје. По незгода возачот на моторциклот М.Ј. со возило на ИМП е пренесен во УЦ-Скопје, каде му се констатирани ТТП (фрактура на рачни зглобови на двете раце) и по укажаната лекарска помош е задржан на понатамошно лекување. Loading...
| | веќе видена | слични

Едно лице е повредено во сообраќајката што се случи вчера во 18,30 часот во Скопје на крстосницата од улиците „Никола Карев“ и „Стале Попов“.Се судриле „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.З. (64) од Скопје и моторцикл „јамаха“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(29) од Скопје.М.Ј., возачот на моторциклот со возило на итна помош е пренесен во Ургентен центар во Скопје, каде му се констатирани тешки телесни повреди. Тој се здобил со фрактура на рачни зглобови на двете раце и по укажаната лекарска помош е задржан на понатамошно лекување.
| | веќе видена | слични

На 02.062017 година во 00.20 часот на ГП Аеродром „Александар Велики Скопје“ на влез во РМ, при извршена пасошка контрола констатирано е дека С.Д.(25) од Кавадарци, Стоп листата со мерка „A“ (Апси) од ПС од ОН Кавадарци и по наредба на ОС Кавадарци. Лицето е лишено од слобода, и во 03.30 часот е предадено на ПС од ОН Гази Баба за понатамошна постапка Loading...
| | веќе видена | слични

На 31.05.2017 година околу 17.45 часот на обиколница помеѓу н.Шуто Оризари и Магистрала, се случила сообраќајна незгода во која Б.Ш. (25) од с.Танушевци, скопско, управувајќи ПМВ „Голф“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и излетал од патот во провалија. Во Ургентен центар бил донесен возачот кај кого, од страна на лекар, биле констатирани тешки телесни повреди, по што е задржан на понатамошно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 01.06.2017 година во 03.20 часот од ЕИК Скопје е известено дека на 31.05.2017 година околу 18.45 часот лекар од Градската општа болница „8-Ми Септември“ пријавил дека донесени биле С.Р. (26) од Скопје и М.Р.. Имено, С.Р. управувајќи мотоцикл удрил во пешакот С.Р., кој се здобил со тешка телесна повреда. Истиот е задржан на Одделението за Неврохирургија на понатамошно лекување. Loading...
| | веќе видена | слични

Во 3 часот и 20 минути во полиција од болница било пријавено дека во 18 часот и 45 минути, во Градската општа болница „8-Ми Септември“ донесени биле 26-годишниот С.Р. од Скопје и М.Р. Имено, С.Р. управувајќи мотоцикл удрил во пешакот С.Р., кој се здобил со тешка телесна повреда. Истиот е задржан на Одделението за Неврохирургија на понатамошно лекување. Истиот ден нешто порано, околу 17 часот и 45 минути, на обиколница помеѓу населбата Шуто Оризари и Магистрала, се случила сообраќајна незгода во која 25-годишниот Б.Ш. од селото Танушевци, скопско, управувајќи возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и излетал од патот во провалија. Во Ургентен центар бил донесен возачот кај кого, од страна на лекар, биле констатирани тешки телесни повреди, по што е задржан на понатамошно лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

Пред малку во населбата Аеродром, се случи сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила. Полицијата е на терен , но сеуште не е познато дали има повредени и кои се причините за несреќата. Наскоро повеќе детали. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 173 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 73 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 211 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО АЕРОДРОМ: Дваесетгодишно момче се бори за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: