Аерозагадувањето предизвикува големо намалување на интелигенцијата, открива научна студија

Ново научно истражување покажува дека загадувањето на воздухот предизвикува „големо“ намалување на интелигенцијата, посочувајќи дека штетата од токсичниот ...
| | веќе видена | слични

Загадувањето на воздухот "ѝ штети на интелигенцијата", покажува најновото истражување кое било спроведено во Кина. Според истражувањето, загаденоста на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според студија од истражување спроведено во Кина, загадувањето на воздухот има штетно влијание врз интелигенцијата. Загаденоста на воздухот најмногу влијае врз ...
| | веќе видена | слични

Најновото истражување кое го направиле истражувачи од Кина, на два Универзитета во Пекинг и на Универзитетот „Јејл“ во Соединетите Американски Држави, покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 285 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Француските медиуми, кои денеска опширно коментираат и прераскажуваат за комеморацијата по повод 100 години од завршувањето на Првата светска војна во Париз и ...
сите 193 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аерозагадувањето предизвикува големо намалување на интелигенцијата, открива научна студија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: