Гала концерт на Оливер Драгоевиќ во Скопје

Агенцијата Гуливер со особена чест ја информира македонската јавност дека и оваа година организира настан кој уште еднаш ќе ги разнежни срцата и ќе го отвори грлата на сите присутни во Спортскиот Центар Борис Трајковски. На 29 ноември, петок, свој гала концерт ќе одржи добро познатиот шармер Оливер Драгоевиќ. Претставувајќи го својот нов албум “ Тишина мора ” , комбиниран со добро познатите и многупати испеани хитови пред македонската публика ќе придонесе да добро расположение исполнето со многу чувства и љубов. Негова гостинка ќе биде хрватската дива Дорис Драговиќ, која во Македонија последен пат била пред 10 години, а ќе отпее неколку нејзини познати песни, како и специјално музичко изненадување за присутните во “ Борис Трајковски ” Агенцијата Гуливер ќе се погрижи организацијата на концертот да биде на највисоко ниво со перфектен звук и светлосни ефекти во соработка со познатата српска продукција “ Берар ”. Оливер Драгоевиќ е често пред македонската публика за која вели дека пред неа чувствува силни ...
| | веќе видена | слични

Поводот за гала концертот на далматинскиот кантавтор Оливер Драгојевиќ е неговиот нов албум "Тишина мора". Пејачот ќе исполни и некои добро познати и многупати испеани свои хитови. Хрватската пејачка Дорис Драговиќ ќе биде негова специјална гостинка, а ќе отпее неколку нејзини познати песни. Taa во Македонија последен пат била пред 10 години. По гостувањето во Скопје, Драговиќ ќе одржи концерт во Загреб на 3 ноември, а на денот на вљубените догодина ќе пее во Сава Центар во Белград. Поради огромниот интерес, билетите се во продажба во Туристичката агенција "Гуливер Милс", "Југотон" , цвеќарата "Розе" во "Веро 2", во "Камарад" во "Рамстор", Тобако во Сити Мол, во кугланата на СЦ "Борис Трајковски" и Принтхаус (зад Броз Кафе)..Билетите за концертот чинат 700 и 800 денари,
| | веќе видена | слични

ХРВАТСКАТА ПОП- ДИВА ПО ДЕСТ ГОДИНИ СЕ ВРАЌА НА СЦЕНАТА Дорис Драговиќ ќе биде специјална гостинка на концертот на Оливер Драгојевиќ кој ќе се одржи на 29 ноември во Скопје, во Арената "Борис Трајковски", а го организира агенцијата "Гуливер". Миленичката на македонската публика, која на крајот на осумдесетите години наполни седум Универзални сали една по друга, откако се повлече од поп-музиката изминативе десет години и се посвети на црковното пеење, се враќа на поп сцената. По гостувањето во Скопје, Дорис ќе одржи концерт во Загреб на 3 ноември, а на денот на вљубените догодина ќе пее во Сава Центар во Белград. "Гуливер" претходно го најави Петар Грашо како гостин на концертот на Оливер, но планот се смени откако Грашо одржа концерт по повод една година "Скопје сити мол" на 5 октомври. Поводот за концертот на далматинскиот кантавтор е новиот албум на Драгојевиќ "Тишина на морето" (Тишина мора), 22 негов по ред. Дорис Драговиќ својата кариера ја започна како пејачка на групата "Море", и со нив го сними ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 161 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 166 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гала концерт на Оливер Драгоевиќ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: