Академија Пандев за Европа се засили со доскорешен член на Победа

Македонскиот дебитант во Европа, Академија Пандев го промовираше своето прво засилување за летната авантура во квалификациите за Лига Европа, како и за новата ...
| | веќе видена | слични

Дориев (23) кој имаше и настап во сениорскиот национален дрес, беше еден од стрелците во куп финалето против Македонија ЃП на Националната арена „Тодор ...
| | веќе видена | слични

По разделбата со Стојанче Велинов и Филип Трајановски, пред европските настапи Академија Пандев ја заврши соработката и со поранешните македонски ...
| | веќе видена | слични

Академија Пандев ќе се комплетира во наредните денови поради настапи на неколку фудбалери во У19 и У21 репрезентациите на Македонија. Првите 10 дена „пандевци“ ...
| | веќе видена | слични

Викендов во организација на ФК Академија Пандев на теренот со вештачка трева во Струмица ќе се одржи вториот меморијален фудбалски турнир ,,Филип ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за членовите на Ракометната академија Металург - Се покануваат сите членови на академијата од генерацијата 2006/2007 (машки и женски) да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 309 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академија Пандев за Европа се засили со доскорешен член на Победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: