Дополнителни мерки за заштита од мигрантите


13 копии
4 копии

Претседавачот со претседателството на БиХ, Милорад Додик, закажа итна седница заради миграциската криза и особено тешката ситуација во Унско-санскиот кантон. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По вчерашните инциденти во и околу прифатниот центар за мигрантите „Мирал“ во Велика Кладуша, немирите продолжија и во текот на ноќта и рано наутро.Мигранти со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет лица се уапсени денеска откако во прифатниот центар за сместување на емигранти во Велика Кладуша имало судири, при што се нападнати и полицајци. ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 20 лица се уапсени, а неколку од нив се повредени денеска во судирите што избувнаа во прифатилиштето за мигранти во Велика Кладуша. – Во судирите се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дополнителни мерки за заштита од мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: