Младата Мартија со нова песна


Младата музичка надеж 13 годишната Мартија Станојковиќ, која беше македонски претставник на детската Евровизија на Малта, и учесник на "пинкови ѕвезди" со јавноста ја сподели својата нова песна. Композицијата е насловена "Не го знам твоето име" или " I DON'T KNOW YOUR NAME", а текстотот, аранжманот и проудкцијата се на авторот и продуцентот Александар Масевски. Песната е отпеана на англиски јазик. За оваа песна ќе биде снимен и видео запис но засега покрај нејзиното емитување на македонските радио станици, има можност да се слушне и аудио/текст верзијата на јутуб.
| | веќе видена | слични

После минатогодишниот евровизиски хит, Мартија Станојковиќ повторно влезе во студио со Александар Масевски, а резултатот од сето тоа е новиот сингл насловен „I Don’t Know Your Name“ или „Не го знам твоето име“. Најавена со фотографии од новиот изглед на младата кумановка, песната ветува дека ќе биде хит уште од првото слушање, а наскоро се очекува да добие и свој видео запис.Во меѓувреме, освен во радискиот етер, песната може да се слушне и на Јутјуб, каде што е објавена во придруба на текстуално видео, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на ...
сите 224 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 110 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младата Мартија со нова песна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: