Апел за помош на Маја Керова

2 копии

Да бидеме хумани и да и помогнеме на нашата Маја на која во јуни 2010 година и беше дијагностициран рак на дојка. После хируршкиот зафат и стандардната терапија која сеуште ја прима, резултатите не се задоволителни. Во меѓувреме, кон крајот на минатата година дијагностицирани и се метастази на карлицата и коските на десната нога, како и промени во белите дробови и црниот дроб. Заради ваквата дијагноза потребно е лекување во Клиниката на Др.Бурзински во Хјустон која третира пациенти заболени од рак со специјализирана персонализирана терапија базирана на молекуларно профилирање. Резултатите од третманот кој се практикува во клиниката се фасцинантни, а трошоците за лекувањето изнесуваат од 60-180.000 американски долари. Да ја покажеме хуманоста донирајќи на трансакциската сметка: 21050-16342884-47 отворена во НЛБ Тутунска Банка (со цел на уплатата “Донација за лекување на Маја Керова”) или повикувајќи ги следните телефонски броеви: 077 143 702 за корисниците на VIP мобилниот оператор 075 143 133 за корисниците ...
| | веќе видена | слични

- Барањата за средства за експериментални методи не е во согласност со протоколите за медицина базирана на докази - рече денеска директорот на Фондот за здравствено осигурување на Македонија, Јован Грповски, запрашан дали меѓу пациентите што се праќаат на лекување во странство, има и пациенти на кои им е дијагностициран карцином, поради последните апели за помош во медиумите. Грповски објасни дека ниту еден фонд не покрива лекувања за експериментални методи. Прашањето доаѓа откако вчера во медиумите беше објавен апелот за помош на младата мајка Маја Карова Бабунска, која се бори со ракот на дојка, кој и покрај хируршкиот зафат и стандардната терапија која уште ја прима, метастазира на карлицата и коските на десната нога и јавува промени во белите дробови и црниот дроб. Маја воопшто нема поднесено документи до Фондот, меѓутоа дури и кога би го сторила тоа, Фондот не може да го покрие лекувањето зашто станува збор за експериментална метода. „Мајка сум на две ќерки Ели (12) и Надица (5) кои ми се цел свет и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Маја Керова Бабунска од јуни 2010 година се бори со ракот на дојка, кој и покрај хируршкиот зафат и стандардната терапија која уште ја прима, метастазира на карлицата и коските на десната нога и јавува промени во белите дробови и црниот дроб. „Мајка сум на две ќерки Ели (12) и Надица (5) кои ми се цел свет и задно со сопругот Ѓоко ми се најголема поддршка, заради што сакам моето лекување да го продолжам во Клиниката на Др. Бурзински во Хјустон која третира пациенти заболени од рак со специјализирана персонализирана терапија базирана на молекуларно профилирање. Резултатите од третманот кој се практикува во клиниката се фасцинантни. Трошоците за започнување на третнамот се од 24-30 илјади американски долари, а терапијата која трае од 8 до 12 месеци чини од 60-180 илјади американски долари. Со таа цел Ви го пишувам ова писмо за да ми помогнете како би можела да заминам на лекување. Секоја, па и минимална помош е добредојдена“ – вели Маја. Хуманоста може да ја покажете донирајќи на трансакциската сметка: ...
| | веќе видена | слични

Младата Маја Керова-Бабунска е мајка на две ќерки, а боледува од рак на дојка. Потребно и е да замине во Хјустон, но нема средства за тоа. Таа ги моли сите хумани луѓе да и помогнат.Ви го пренесуваме писмото на оваа млада жена желна за живот и здравје. Прочитајте како може да и помогнете.
| | веќе видена | слични

Маја Керова- Бабунска која е мајка на две ќерки упати апел за помош. Таа боледува од рак на дојка. Итно и е потребна операција а за тоа нема доволно парични средства. Во писмото таа моли за помош. Имено, од 2010 година се бори со рак на дојката. Таа во своето писмо вели: Мајка сум на две деца Ели (12) и Надица(5), кои ми се цел свет и заедно со сопругот Ѓоко ми се најголема подршка, заради што сакам моето лекување да го продолжам во Клиниката во Хјустон која третира пациенти заболени од рак…Писмото може да го погледнете во продолжение.
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за помош на Маја Керова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: