Што ќе донесе средбата Заев-Меркел?

4 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховниот суд Џемали Саити. На средбата било ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто се соочуваат судиите во вршењето на својата одговорна должност, како и за развојните процеси во оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, соопшти Кабинетот на Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД ќе продолжат да разговараат со Владата на Северна Македонија за потребата од постоење на Специјално јавно обвинителство (СЈО), изјави Филип Рикер, ...
| | веќе видена | слични

Само од решавањето на иднината на СЈО зависи дали Холандија ќе одобри добивање датум за преговори со ЕУ, откако Владата на Холандија вчера соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Холандската влада ќе инсистира пред Европскиот совет да го постави брзото усвојување на Законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши статусот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 464 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе донесе средбата Заев-Меркел?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: