Дончиќ влезе во ексклузивно друштво, Јокиќ е г-дин „трипл-дабл“ (Видео)


3 копии

Дуелот меѓу Портланд Трејл Блејзерс и Голден Стејт Вориорс заврши со победа на домаќините, но и со исклучување на стратегот на „воините“ Стив Кер. Кер полуде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Лос Анџелес Лејкерс не му оди и во оваа сезона и покрај тоа што го ангажираше најдобриот играч во лигата и на светот Леброн Џејмс. Славниот состав од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 579 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончиќ влезе во ексклузивно друштво, Јокиќ е г-дин „трипл-дабл“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: