Дончиќ искаран дека не смее тоа да го прави во НБА лигата


Иако Џејмс Харден постигна 43 поени со „трипл-дабл“, Клеј Томпсон постигна седум тројки со одлучен процент на погодоци, главна ѕвезда изминатава ноќ во НБА ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот кошаркар, Лука Дончиќ уште еднаш на дело ги покажа своите несомнени вештини и беше предводник на својот Далас во победата против Минесота со ...
| | веќе видена | слични

Далас забележа нова победа, Лука Дончиќ со серија од седум поени во завршните 90 секунди од мечот ја реши Минесота и донесе триумф за „Маверикс" од ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ одново одигра фантастичен натпревар и во победата на Далас против Минесота 115:119 учествуваше со 29 поени, 12 асисстенции и осум скокови. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случајот „Рекет" ја разоткри најголемата криминална мрежа во Македонија, каде што се вмешани врвот на Владата, пратеници, министри, обвинители, исто така и ...
сите 516 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончиќ искаран дека не смее тоа да го прави во НБА лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: