Историја пред очите на целиот свет: Џонг ун наместо ракети на Јужна Кореја и понуди мир и тестенини


Ким Џонг ун успеа да направи и неколку шеги. Рече дека не сака севернокорејските ракети да му го нарушуваат мирниот сон на Мун Џае ин а потоа на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се сретне на 22 мај во Белата куќа со јужнокорејскиот колега Мун Џае-ин, со кого ќе разговара за престојниот самит ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во 22-30 часот по локално времесиноќа, часовнците се смените за 30 минути во напред , пренесува ББЦ. Ресетирањето на часовниците претставува „првиот практиен ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Наскоро ќе се случи историската средба меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг- Ун. Пред една недела Трамп назначи „две или три“ места на кои би можел да се организира ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историја пред очите на целиот свет: Џонг ун наместо ракети на Јужна Кореја и понуди мир и тестенини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: