И градинките во Битола добија прочистувачи за воздух преку иницијативата покрената од Бимилк


2 копии

Компаниите „Бимилк“, „Кромберг и Шуберт“ и „Синпекс“ ѝ донираа прочистувачи за воздух на Општина Битола, наменети за градските градинки На иницијатива на ...
| | веќе видена | слични

Детските градинки воТетово денеска добија прочистувачи на воздухот. Со нив, освен што се прочистуваат штетните честички, се заштитуваат децата и од бактерии, ...
| | веќе видена | слични

Донација од шест прочистувачи на воздух од шведскиот произведувач „Blue Air“ денеска доби градинката „Кочо Рацин“ ndash; клон „Бели Мугри“ од општина Центар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И градинките во Битола добија прочистувачи за воздух преку иницијативата покрената од Бимилк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: