Дебата: Затворањето на балканската рута го зголеми криумчарењето луѓе

6 копии

Бегалците што пристигнуваат во Табановце најчесто се поврзуваат со криумчарски групи за да најдат илегален излез од територијата на Македонија. МВР треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата „Ана и Владе Дивац“ ги претстави приказните од теренот на бегалците што минуваат низ Србија и Македонија на првата годишнина од двегодишниот проект ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за човекови права и Легис синоќа во Мала станица ја отворија изложбата „ Мала соба “ посветена на бегалската криза. На изложбата, се ...
| | веќе видена | слични

27.11.2017 Проектот на УСАИД за заштита на правата на мигрантите и бегалците во Кочани организираше настан со сомболичен назив „Кафе со бегалците и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија и LEGIS ќе организираат изложба која ќе биде отворена од денеска до 29 ноември во просториите на ...
| | веќе видена | слични

 Згрижен е во прифатниот центар кај скопско Визбегово. За него, патот долг десетици илјади километри завршува тука, во Македонија. - Патот до тука беше тежок. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемениот број на бегалци во Грција и на островите е аларм за нова можна мигрантска криза на Балканската рута, на која прва на удар е Македонија. Сепак, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Северна Македонија треба да го почитува и спроведува Договорот што го потпиша пред три години. Не е неопходно да се потпишува нов договор“, вели бугарскиот ...
сите 581 | | | веќе видена

Скопје, 20. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Иако претходно беше најавено, измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, по ...
сите 47 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата: Затворањето на балканската рута го зголеми криумчарењето луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: