Доминик Тим сака да се смири со Серена Вилијамс


2 копии

Загрепчанецот Горан Вујаклија можел да има блескава тениска кариера, како многу млад бил подобар и од Кралот на земјените терени, Рафаел Надал, но животот имал ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тренерот на Рафаел Надал, Карлос Моја дека нивниот однос е поголем од тренер и тенисер и дека тие двајца се најдобри пријатели. „Кога требаше да ги надмине ...
| | веќе видена | слични

Финалето на Ролан Гарос беше само уште една потврда дека тенисерите од младата генерација се уште не можат да се носат со играчите од „големата тројка“ која ...
| | веќе видена | слични

Неверојатен пат имале двајца тенисери кои пред 20 години играле еден против друг и кои се само една година разлика старост. Едниот неодамна ја одбрани титулата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Освојувачот на 12-та титула на Ролан Гарос може да се опушти пред подготовките за Вимблдон во својот лускузен дом. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја одбрани ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја одбрани титулата на Ролан Гарос и заработи дополнителни 2.250.000 евра, па така стигна до заработени 109.500.000 само од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Франција го предупреди Иран дека кршењето на обврските кон нуклеарниот договор од 2015 година ќе претставуваат сериозна грешка, односно дека Франција, Велика ...
сите 36 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доминик Тим сака да се смири со Серена Вилијамс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: