`Од своја 18 година ни паричка не сум заработила а живеам чист луксуз, еве како ми успева`! (Фото)

Спонзоруша е девојка која живее убав живот, ваши потреби ги исполнуваат спонзорите "Од своја 18 година ни фунта не сум заработила а живеам чист луксуз, еве како ми успева"! (Фото) Животот и се состои од луксузни забави, мажите ја молат да и платат егзотични патувања и брендирана гардароба, еве и зошто. Симон Тун 925) од Лондон вели дека ни фунта со години не потрошила за ништо. Луксузен стан во центарот на Лондон, одмори, облека, храна, естетски зафати, па дури и теретана, и плаќаат богати постари мажи. Симона за себе вели дек е спонзоруша, а своето "занает" го дефинира вака: - Спонзоруша е девојка која живее убав живот. Сите ваши потреби ги исполнуваат спонзорите – вели таа. Под ниеден услов не би одела со мажи кој несака да и ги исполни желбите. Се обидела, и побегнала. - Моите основни потреби на месечно ниво чинат 4.000 фунти, а да не зборуваме и за уште работи во текот на месецот. Едноставно, покрај мене мора да оди успешен маж – вели Симона. Како изгледа нејзиниот просечен ден? - Се будам околу пладне, ...
| | веќе видена | слични

 „Последниве четири години сум била на дваесетина свадби. Си потрошив цело богатство за туѓи венчавки и момински вечери. А, сега имам долгови што морам да ги враќам кон банката.“ Дали воведот ви звучи познато? Нам ни се чини дека ја отсликува реалноста на мноштво македонски граѓани. Што кога календарот ви е полн со датуми за венчавки, а паричникот е празен за да ги покриете трошоците? Приказната што ја споделуваме е исповед на британката Џорџина Чајлдс (30), која не умее да каже „не“, кога и да ѝ стигне покана за свадба. Сигурно ќе се препознаете и вие, или, пак, некој близок во нејзините зборови: „ Кога ќе добијам покана, почнувам цела да треперам. Би сакала да можев да кажам „не“, но како да им објаснам на своите пријатели, дека нивната венчавка не ми се вклопува во буџетот? Знам каква е процедурата на свадбите. Невестата ќе чекори до олтарот, темата ќе биде цветна и со зеленило, а мојата банкарска сметка ќе биде осиромашена за нови 270 фунти. Ова се само трошоците за подарок, фустан, превоз и сместување. ...
| | веќе видена | слични

Симон Тун од Лондон вели дека ни фунта со години не потрошила за ништо. Луксузен стан во центарот на Лондон, одмори, облека, храна, естетски зафати, па дури и теретана, и плаќаат богати постари мажи. Симона за себе вели дек е спонзоруша, а своето "занает" го дефинира вака: - Спонзоруша е девојка која живее убав живот. Сите ваши потреби ги исполнуваат спонзорите – вели таа. Под ниеден услов не би одела со маж кој не сака да и ги исполни желбите. Се обидела, и побегнала. - Моите основни потреби на месечно ниво чинат 4.000 фунти, а да не зборуваме и за уште работи во текот на месецот. Едноставно, покрај мене мора да оди успешен маж – вели Симона. Како изгледа нејзиниот просечен ден? - Се будам околу пладне, мразам утра. Потоа одам во таретана и вежбам два до три часа. Често после тоа одам на маникир. Подоцна се наоѓам со мојата најдобра пријателка и околу 4 или 5 часот одам на ручек. Потоа одам дома и се подготвувам бидејќи навечер одам на некое убаво место, вели таа додавајќи дека деновите ги поминува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 301 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Од своја 18 година ни паричка не сум заработила а живеам чист луксуз, еве како ми успева`! (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: