Светот остана без Мини ми од „Остин Пауерс“


КУЛТУРАПочина „Мини ми", ѕвездата од филмот „Остин Пауерс"Објавено пред 1 минута - 22 април, 2018Од Mak Fax Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс", почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар. Во соопштението на неговиот портпарол, се споменува депресија кај актерот и суицидна состојба. Тројер, кој живеел во Лос Анџелес, јавно говореше за својата борба со алкохолизмот. Глумеше во филмот Хари Потер и камен на мудростите во 2001 година. На почетокот на месецот, Тројер бил примен во болницата во Лос Анџелес, но официјално не е соопштено поради што, наведува Би-Би-Си. Минатата година бил во болница поради алкохолизам.
| | веќе видена | слични

По долгата и тешка болест, вчера на 54 годишна возраст во Хрватска почина легендарната хрватска одбојкарка Снежана Ушиќ. Својата кариера ја имаше започнато во одбојкарскиот клуб „Железничар“ од Осијека. Погребот ќе се одржи утре во 16 часот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Актерот Верн Тројер, кој стана најпознат по улогата Мини Ми во серијалот филмови „Остин Пауерс“, почина на 49 години во болница во Лос Аџелес. Тројер минатата недела бил хоспитализиран во алкохолизирана состојба, бидејќи се обидел да изврши самоубиство. Актерот подолг период страдаше од депресија и алкохолизам, а минатата година замина на рехабилитација. Тројер беше специфичен поради неговата височина од 81 сантиметар. Освен во филмовите за Остин Пауерс, позабележителни улоги имаше во „Луѓе во црно“ и „Параноја во Лас Вегас“.
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ме во филмовите за „Остин Пауерс“, почина на 49. години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81. сантиметар. „Со голема тага и исклучително тешко срце објавуваме дека Вејн денес почина“, пишувало во соопштението кое го објавило семејството на Верн Тројер. Во соопштението пак на неговиот портпарол, се споменува депресија кај актерот и суицидна состојба. Тројер, кој живеел во Лос Ангелес, јавно говорел за својата борба со алкохолизмот. Мини Ме се прослави со улогите во филмовите за Остин Пауерс. Глумеше во филмот „Хари Потер и камен на мудростите“ во 2001. година. На почетокот на месецот, Тројер бил примен во болницата во Лос Анџелес, но официјално не е соопштено поради што, наведува Би-Би-Си. Минатата година бил во болница поради алкохолизам. „Депресијата и самоубиство се сериозни проблеми. Никогаш не можете да знаете каква борба некој минува во себе. Бидете добри едни со други. Имајте на ум дека никогаш ...
| | веќе видена | слични

Познатиот светски актер Верн Тројер почина на 50 години, пренесоа светските медиуми. Познат е по својата улога Мини Ми од „Остин Пауерс“. Веста за смртта ја потврди и неговото семејство. Тој итно бил однесен во болница откако пробал да се самоубие пред неколку недели, а вчера го напушти овој свет. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 229 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот остана без Мини ми од „Остин Пауерс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: