Почина „Мини ми“, ѕвездата од филмот „Остин Пауерс“


4 копии

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс“, почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар. Во соопштението на неговиот портпарол, се споменува депресија кај актерот и суицидна состојба. Тројер, кој живеел во Лос Анџелес, јавно говореше за својата борба со алкохолизмот. Глумеше во филмот Хари Потер и камен на мудростите во 2001 година. На почетокот на месецот, Тројер бил примен во болницата во Лос Анџелес, но официјално не е соопштено поради што, наведува Би-Би-Си. Минатата година бил во болница поради алкохолизам. извор: Makfax
| | веќе видена | слични

По долгата и тешка болест, вчера на 54 годишна возраст во Хрватска почина легендарната хрватска одбојкарка Снежана Ушиќ. Својата кариера ја имаше започнато во одбојкарскиот клуб „Железничар“ од Осијека. Погребот ќе се одржи утре во 16 часот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Актерот Верн Тројер, кој стана најпознат по улогата Мини Ми во серијалот филмови „Остин Пауерс“, почина на 49 години во болница во Лос Аџелес. Тројер минатата недела бил хоспитализиран во алкохолизирана состојба, бидејќи се обидел да изврши самоубиство. Актерот подолг период страдаше од депресија и алкохолизам, а минатата година замина на рехабилитација. Тројер беше специфичен поради неговата височина од 81 сантиметар. Освен во филмовите за Остин Пауерс, позабележителни улоги имаше во „Луѓе во црно“ и „Параноја во Лас Вегас“.
| | веќе видена | слични

Познатиот светски актер Верн Тројер почина на 50 години, пренесоа светските медиуми. Познат е по својата улога Мини Ми од „Остин Пауерс“. Веста за смртта ја потврди и неговото семејство. Тој итно бил однесен во болница откако пробал да се самоубие пред неколку недели, а вчера го напушти овој свет. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

КУЛТУРАПочина „Мини ми", ѕвездата од филмот „Остин Пауерс"Објавено пред 1 минута - 22 април, 2018Од Mak Fax Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс", почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар. Во соопштението на неговиот портпарол, се споменува депресија кај актерот и суицидна состојба. Тројер, кој живеел во Лос Анџелес, јавно говореше за својата борба со алкохолизмот. Глумеше во филмот Хари Потер и камен на мудростите во 2001 година. На почетокот на месецот, Тројер бил примен во болницата во Лос Анџелес, но официјално не е соопштено поради што, наведува Би-Би-Си. Минатата година бил во болница поради алкохолизам.
| | веќе видена | слични

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 557 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 243 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина „Мини ми“, ѕвездата од филмот „Остин Пауерс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: