Јовиќ ги освои фановите уште на првиот прес: Србинот откри зошто спиел со дресот на Реал Мадрид


2 копии

Лука Јовиќ вчера го имаше најсреќниот ден во својот живот, бидејќи му беше исполнет животниот сон со промоцијата која ја доживеа на „Сантијаго Бернабеу“ во ...
| | веќе видена | слични

Во Мадрид се доста активни на трансфер пазарот, Зизу полека но сигурно го склопува мозаикот за идната сезона, но, останува дилемата дали Кралевите со Менди го ...
| | веќе видена | слични

Младиот српски напаѓач Лука Јовиќ со Реал Мадрид потпиша шестгодишен договор, а потоа беше претставен пред новинарите и навивачите. Пред потписот на договор ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид уште пред почетокот на преодниот рок го сруши својот стар рекорд за потрошени средства за купување на играчи. До сега успеаја да регрутираат пет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реал Мадрид ова попладне и официјално го претстави Лука Јовиќ како звучно летно засилување во тимот, а покрај првата изјава која ја даде суперталентираниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовиќ ги освои фановите уште на првиот прес: Србинот откри зошто спиел со дресот на Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: