Доколку Заев мрдне од патот за кој има потпишано гаранции, ВМРО-ДПМНЕ жестоко ќе реагира


11 копии

Зоран Заев беше принуден да потпише документ и да го прочита пред сите граѓани, каков што никој досега што барал мандат од претседателот не потпишал со што се ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Потпишувањето гаранции за унитарноста на Македонија за Груевски е победа на граѓаните и неговата партија. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека токму со ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои секојдневно протестираа заедно со напорите на ВМРО-ДПМНЕ го принудија Заев да даде гаранции за унитарноста на Македонија – изјави претседателот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на промоција на пречистителна станица во Волково, рече дека граѓаните кои секојдневно протестирале го принудиле Заев ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска изјави дека е добро што со здружени напори на граѓаните кои што секојдневно протестираа, со напори на ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што вчера лидерот на СДСМ Зоран Заев го доби мандатот и започна со преговори за состав на нова влада, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и екс-премиер Никола ...
| | веќе видена | слични

Според Груевски македонската јавност добро го познава Зоран Заев, дека не може да му се верува на зборот, а ВМРО-ДПМНЕ ќе остане со отворени очи и доколку Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 293 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку Заев мрдне од патот за кој има потпишано гаранции, ВМРО-ДПМНЕ жестоко ќе реагира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: